Witaj na stronie startowej SMS Junior
Wyniki Wielkiego Dyktanda z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
wtorek, 10 marca 2020 08:04

Podczas wielkiego dyktanda z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego uczniowie zmierzyli się z tekstem "Rymolirykodyktanda", którego autorem jest L.U.C.

Zwyciężyli uczniowie z najmniejszą liczbą błędów:
I miejsce - Daria Gruberska 3d
II miejsce - Filip Gryglak 1B
III miejsce ex aequo - Maciej Lipkowski 1C oraz Bartosz Jadaś 1D
Zwycięzcy otrzymają dodatkowe punkty z języka polskiego.
Serdecznie gratulujemy!

 
Rekrutacja 2020 PDF Drukuj Email
wtorek, 10 marca 2020 00:00

 

UWAGA! ZMIANY W HARMONOGRAMIE REKRUTACJI!


W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek oświatowych informujemy, iż harmonogram rekrutacji na rok 2020/2021 ulega zmianie.


Testy sprawności fizycznej odbędą się w terminie 1 - 3.06.2020r.


Ponadto ulega przesunięciu zaplanowany w harmonogramie rekrutacji termin składania dokumentów (o szczegółach poinformujemy w późniejszym czasie).


 

Prosimy o niewysyłanie dokumentów rekrutacyjnych - z uwagi na zamknięcie budynku szkoły nie jesteśmy ich w stanie odbierać.

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego ogłaszają nabór na rok szkolny 2020/2021



Szkoła Podstawowa (klasy 4, 5, 6, 7,8):

piłka nożna chłopców i dziewcząt
piłka siatkowa dziewcząt
koszykówka chłopców



Liceum Ogólnokształcące (klasy pierwsze)

piłka nożna chłopców i dziewcząt
tenis stołowy chłopców i dziewcząt
piłka ręczna chłopców i dziewcząt
piłka siatkowa chłopców i dziewcząt
judo chłopców i dziewcząt
koszykówka chłopców


 

ETAPY REKRUTACJI

1. Rejestracja online (wybór profilu i klasy).
2. Wymagane dokumenty do testów sportowych.
3. Terminy testów sprawności fizycznej 
4. Wymagane dokumenty po zakończeniu roku szkolnego.



1Rejestracja online (wybór profilu i klasy).

Konieczna jest rejestracja online na stronie internetowej Szkoły (wybierz profil sportowy i klasę do której chcesz się rekrutować).

Nasza placówka nie jest przypisana do elektronicznej rekrutacji zewnętrznej.


2. Wymagane dokumenty do testów sportowych.


I TURA REKRUTACJI

Wymagane dokumenty dostarcza się do 22.04.2020 r. do:

  • Szkoły Podstawowej: sekretariat p. 33, ul. Zachodnia 2 we Wrocławiu.
  • Liceum Ogólnokształcącego: sekretariat p. 104, ul. Słubicka 29-33 we Wrocławiu.

1) Podanie o przyjęcie do Szkoły:

2) Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego na udział w testach sprawności fizycznej:

3) Kserokopia karty zdrowia sportowca (aktualnej na dzień testów sprawności fizycznej) potwierdzona za zgodność z oryginałem przez rodzica lub zaświadczenie lekarskie - WZÓR o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w testach sprawności fizycznej (w przypadku braku karty zdrowia sportowca).


Brak któregokolwiek z wyżej wymienionych dokumentów skutkuje niedopuszczeniem do testów sprawności fizycznej.


3. Terminy testów sprawności fizycznej  27-29.04.2020 r.


Szkoła Podstawowa:

1)  Piłka nożna dziewcząt i chłopców - 27 kwietnia 2020 r. (poniedziałek), godz. 9.00-14.00

Boisko Olimpijski FC - "Balon", ul. Paderewskiego 35; bramkarze po testach ogólnych zostaną przewiezieni na Boisko Sportowe GEM, ul. Mianowskiego 2;

UWAGA: na Boisku Olimpijskim FC obowiązuje obuwie szutrowe lub halowe (osoby w lankach, korkach nie będą dopuszczone do testów); na Boisku Sportowym GEM - obuwie dowolne.

2) Koszykówka chłopców - 27 kwietnia 2020 r. (poniedziałek), godz. 8.00-10.00

Hala sportowa "Kosynierka", ul. Mieszczańska 11;

3) Piłka siatkowa dziewcząt - 29 kwietnia 2020 r. (środa), godz. 14.00-16.00

Wielofunkcyjna Hala Sportowa AWF, ul. Paderewskiego 35.


Liceum Ogólnokształcące:

1)  Piłka nożna dziewcząt i chłopców - 28 kwietnia 2020 r. (wtorek), godz. 9.00-14.00

Boisko Olimpijski FC - "Balon", ul. Paderewskiego 35; bramkarze po testach ogólnych zostaną przewiezieni na Boisko Sportowe GEM, ul. Mianowskiego 2;

UWAGA: na Boisku Olimpijskim FC obowiązuje obuwie szutrowe lub halowe (osoby w lankach, korkach nie będą dopuszczone do testów); na Boisku Sportowym GEM - obuwie dowolne.

2) Koszykówka chłopców - 28 kwietnia 2020 r. (wtorek), godz. 8.00-10.00

Hala sportowa "Kosynierka", ul. Mieszczańska 11;

3) Piłka siatkowa chłopców - 28 kwietnia 2020 r. (wtorek), godz. 14.15-16.00

Hala Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Chełmońskiego 43;

4) Tenis stołowy dziewcząt i chłopców - 28 kwietnia 2020 r. (wtorek), godz. 8.00-10.00

Hala Uniwersytetu Ekonomicznego, ul. Kamienna 35/37;

5) Judo dziewcząt i chłopców - 28 kwietnia 2020 r. (wtorek), godz. 8.00-10.00

Sala Sportów Walki Zespół Szkół Nr 18, ul. Młodych Techników 58 ;

6) Piłka siatkowa dziewcząt - 29 kwietnia 2020 r. (środa), godz. 14.00-16.00

Wielofunkcyjna Hala Sportowa AWF, ul. Paderewskiego 35;

7) Piłka ręczna chłopców - 29 kwietnia 2020 r. (środa), godz. 15.30-17.00

Hala Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Chełmońskiego 43;

8) Piłka ręczna dziewcząt - 29 kwietnia 2020 r. (środa), godz. 17.00-18.30

Hala Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Chełmońskiego 43.


Uczestników prosimy o przybycie 30 minut przed rozpoczęciem testów.

Wyniki po I turze postępowania rekrutacyjnego ogłoszone zostaną 14 dni po zakończonych próbach sprawności fizycznej - 13 maja 2020 r.


Uzupełniające testy sprawności fizycznej w razie konieczności odbędą się w dniach 1-3 czerwca 2020 r.


4. Wymagane dokumenty po zakończeniu roku szkolnego.


Szkoła Podstawowa

1) W terminach od 26 czerwca do 2 lipca 2020 r. należy dostarczyć:

  • Kopia świadectwa promocyjnego (poświadczona za zgodność z oryginałem przez rodzica).

Podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w dniu 6 lipca 2020 r.

2) Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia poprzez złożenie następujących dokumentów do 9 lipca 2020 r.:

  • Świadectwo promocyjne III, IV, V lub VI klasy szkoły podstawowej - oryginał.
  • Karta zdrowia ucznia.
  • Trzy zdjęcia legitymacyjne - podpisane: imię, nazwisko i data urodzenia.

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej w dniu 13 lipca 2020 r.

Postępowanie uzupełniające trwa do 31 sierpnia 2020 r.

Liceum Ogólnokształcące

1)  W terminach od 26 czerwca do 2 lipca 2020 r. należy dostarczyć:

Podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w dniu 6 lipca 2020 r.

2) Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia poprzez złożenie następujących dokumentów do 9 lipca 2020 r.:

  • Świadectwo ukończenia ośmioletniej szkoły podstawowej - oryginał.
  • Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty - oryginał.
  • Karta zdrowia ucznia.
  • Trzy zdjęcia legitymacyjne - podpisane: imię, nazwisko i data urodzenia.

Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły podstawowej w dniu 13 lipca 2020 r.

Postępowanie uzupełniające trwa do 31 sierpnia 2020 r.

Informacje dodatkowe:

1. Regulaminy:

2. Informacja RODO.

Uwagi do dokumentów lekarskich:

  1. Zaświadczenie lekarskie wymagane jest do testów sportowych jedynie w przypadku braku ważnej karty zdrowia sportowca.
  2. Orzeczenie lekarskie nie jest tożsame z kartą zdrowia sportowca i zaświadczeniem lekarskim.
  3. Jeśli wybrany przez Państwa lekarz, nie wyrazi zgody na podpisanie druku szkolnego, proszę zadbać o to, aby druk lekarza zawierał następujące informacje: imię i nazwisko oraz PESEL kandydata, dokładną nazwę Szkoły, profil sportowy klasy, informacje o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczęszczania kandydata do szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego mistrzostwa sportowego.










 

 
Konkurs Turbolandeskunde- II etap PDF Drukuj Email
poniedziałek, 09 marca 2020 14:36

W piątek , 6 marca  w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Wrocławiu odbył się II etap regionalny Ogólnopolskiego Konkursu Turbolandeskunde wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego - Szwajcaria, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 1e Maciej Skrzypek, Aleksander Okińczyc oraz Patryk Paździorko.

 
Szkoła roku 2020- głosujemy! PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2020 10:37

Nasze Liceum zostało zgłoszone do ogólnopolskiego plebiscytu "SZKOŁA ROKU 2020"

Głosowanie potrwa do 22 marca 2020 roku.

LICZYMY NA WASZE GŁOSY!

To użytkownicy portalu, uczniowie, nauczyciele, rodzice wybiorą szkołę ponadpodstawową, która ich zdaniem jest szkołą roku czyli taką, która spełnia wszystkie ich potrzeby.Trzy najlepsze szkoły z każdego miasta otrzymają dyplom oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl

 

 

 

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu:

https://waszaedukacja.pl/szkola-roku/glosuj/558

 

lub wyszukując na portalu WaszaEdukacja "Liceum Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu - Wrocław"

 
Dzień Otwarty- 7 marca 2020! PDF Drukuj Email
wtorek, 03 marca 2020 07:39

 

07.03.2020, godz. 9:00 - Dzień Otwarty w SMS Junior Wrocław!


Zostań na jeden dzień naszym uczniem i weź udział w zajęciach edukacyjnych oraz sportowych!

Kandydat może uczestniczyć w dowolnie wybranej części Dnia Otwartego (obowiązkowy dokument - zgoda rodzica/opiekuna):

1. Części edukacyjnej.

2. Części sportowej.

 

Na każdą część Dnia Otwartego obowiązują zapisy telefoniczne (godz. 8:00-14:00):

tel. (71) 799-39-98, zapisy możliwe do 06.03.2020 godz. 12:00.


Każdy uczestnik Dnia Otwartego musi posiadać: Obuwie szutrowe/halowe, strój sportowy, zgodę rodzica/opiekuna - Załącznik1

 

Harmonogram:

Część edukacyjna:

9:00 Inauguracja- aula szkoły (adres: ul. Słubicka 29/33, 53-615 Wrocław)

9:40-11:00- zajęcie otwarte

Część sportowa:

11:10 - zbiórka na dziedzińcu szkoły

11:15 Wyjazd  na obiekty sportowe

11:40-14:00 treningi pokazowe

PIŁKA NOŻNA ul. Paderewskiego 35, Wrocław (boiska pod Balonem)

PIŁKA RĘCZNA- ul. Chełmońskiego 43, Wrocław (hala UP)

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW- ul. Mickiewicza 58, Wrocław (hala P-5 AWF)

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT - 8.03.2020, godz. 10:00 - ul. Chełmońskiego 43, Wrocław (hala UP)

 
akcja NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2020 14:19

 

 

Zachęcamy uczniów z budynku przy ul. Zachodniej do udziału w akcji charytatywnej "NIE BĄDŹ SKNERA, KUP PAMPERA", która potrwa do końca marca.
Jej celem jest zgromadzenie artykułów niezbędnych do prowadzenia opieki paliatywnej nad małymi pacjentami Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska "Formuła Dobra" oraz Fundacji Charytatywnej "Dajmy Nadzieję" we Lwowie.

 

 

Zbieramy:
- pieluchy (rozmiar 3-6),
- pampersy SENI / TENA (rozmiar S, M),
- chusteczki higieniczne i nawilżane, ręczniki papierowe, papier toaletowy,
- Sudocrem, Octenisept i inne płyny dezynfekcyjne,
- opatrunki, plastry w rolkach, plastry z opatrunkiem, gaziki włókninowe,
- rękawiczki jednorazowe S, M, L,
- chemię gospodarstwa domowego: hipoalergiczne proszki i płyny do prania,
płyny do mycia naczyń, itp.
Dary prosimy przynosić do wychowawców lub bezpośrednio do koordynatorek akcji - p. Moniki Pytlińskiej i p. Anity Pietrzyk.

 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
poniedziałek, 02 marca 2020 14:13

W związku z obchodami 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniach od 2-6 marca w Szkole przy ul. Zachodniej odbędzie się kilka wydarzeń i inicjatyw poświęconych bohaterom podziemia antykomunistycznego:

* W tygodniu odbędą się również lekcje historii na temat podziemia antykomunistycznego.

* We wtorek (w sali 48) klasy 8 i 1 LO będą uczestniczyć Escape Roomie związanym z tematyką Żołnierzy Wyklętych.

* Zostanie również zaprojektowana przez uczniów strona internetowa o Żołnierzach Wyklętych.

Zapraszamy także do udziału w konkursie na plakat dotyczący Żołnierzy Wyklętych. Prace konkursowe należy składać w pokoju nauczycielskiego lub wysłać do 5 marca 2020 r. (czwartek) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 102

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Mini Galeria

Sondy

Logowanie