Druga siła we Wrocławiu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
piątek, 10 lutego 2017 12:38

Siatkarki SMS Junior zajęły drugie miejsce w finale wrocławskiej Gimnazjady dziewcząt.

Turniej finałowy odbył się w czwartek w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego. Oprócz reprezentacji naszej szkoły wzięły w nim udział trzy inne wrocławskie gimnazja. Wyniki odbywających się w minionych tygodniach eliminacji sprawiły, że SMS Junior w parze półfinałowej miał za przeciwnika gimnazjum nr VII. W drugiej parze zmierzyły się gimnazja nr I i V. Zgodnie z przewidywaniami drużyna „Piątki”, złożona w całości z zawodniczek Impela Wrocław (aktualne mistrzynie Dolnego Śląska w kategorii kadetek) bez problemów pokonała 2:0 „Jedynkę”.  W takich samych rozmiarach nasza drużyna pokonała „Siódemkę” i mogła przygotowywać się do wielkiego finału z gimnazjum nr V.

Wcześniej odbyło się jednak spotkanie o brązowy medal. Po zaciętym meczu i tie-breaku „Siódemka” pokonała 2:1 „Jedynkę”. Natomiast w wielkim finale gimnazjum nr V dość pewnie pokonało naszą drużynę w dwóch setach i po raz kolejny wygrało wrocławską Gimnazjadę. SMS Junior przypadły srebrne medale. - To dla nas wielki sukces. Trzeba pamiętać, że zaledwie rok temu debiutowaliśmy w tych rozgrywkach i wówczas zajęliśmy trzecie miejsce. Dzisiejsza lokata jest więc najwyższa w historii naszych startów w tej imprezie. Wiedziałem, że nasz finałowy przeciwnik jest bardzo mocny. Tworzyły go w zdecydowanej większości uczennice trzeciej klasy gimnazjum, zawodniczki Impela Wrocław, najlepszej drużyny Ligi Dolnośląskiej Kadetek. Tymczasem w naszym składzie były zarówno III-, jak i II i I-klasistki. Robiliśmy co mogliśmy, aby przeciwstawić się rywalowi. Mimo porażki w finale jestem bardzo zadowolony z całego wyniku. Kiedyś wśród wrocławskich gimnazjów w żeńskiej siatkówce była „Piątka" i długo, długo nic. Teraz jest „ Piątka" i my. Gimnazjum nr V  znów wygrało finał, ale musiało się mocno sprężyć. Dobrze się znamy i nasze rywalki wiedziały, że muszą się wysilić, żeby z nami wygrać. Po tej Gimnazjadzie mogę z dumą powiedzieć, że we Wrocławiu, w ciągu zaledwie dwóch lat, pojawił się drugi mocny ośrodek siatkarski, SMS Junior - powiedział po czwartkowym turnieju trener naszej drużyny, Marcin Ściślak.

Wrocławska Gimnazjada dobiegła końca, ale dwójka jej finalistów nadal pozostaje w grze. Już 7 marca zagramy z najlepszymi gimnazjami powiatu wrocławskiego o awans do finału mistrzostw Dolnego Śląska gimnazjów.