Znów celują w podium! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
piątek, 03 marca 2017 08:12

 

Siatkarki AZS AWF Wrocław rozpoczynają w niedzielę bezpośrednią walkę o medale mistrzostw Dolnego Śląska młodziczek.

 

W hali przy ul. Krupniczej, z ich udziałem, odbędzie się drugi z serii czterech turniejów finałowych. 
W pierwszym turnieju, w którym drużyna złożona z uczennic I i II klasy gimnazjum SMS Junior nie brała udziału, zwyciężył MMKS Kłodzko, który zostawił w pokonanym polu dwie drużyny Impela Wrocław.  Tym razem do rywalizacji przystąpią AZS AWF Wrocław, MMKS Kłodzko i Impel II Wrocław.

 

Po niedzielnych zmaganiach czekają nas jeszcze dwa turnieje. 12 marca w Kłodzku oprócz gospodyń i AZS AWF zagra Impel I. Natomiast 19 marca w hali P-5 przy ul. Mickiewicza we Wrocławiu odbędzie się turniej, którego gospodyniami będą „Akademiczki”, a w role gości wcielą się siatkarki Impela I i Impela II. – Konkurencja na tym poziomie jest bardzo mocna, ale celujemy w podium. Chcielibyśmy przynajmniej powtórzyć wynik zespołu prowadzonego przez trenera Marcina Ściślaka, który w poprzednim sezonie zajął w mistrzostwach Dolnego Śląska trzecie miejsce i awansował do rywalizacji na szczeblu centralnym – mówi trener młodziczek AZS AWF, Adrian Sieroń. W tym sezonie sytuacja w mistrzostwach województwa jest jednak nieco bardziej skomplikowana od ubiegłorocznej. – Dotychczas trzy najlepsze drużyny po serii czterech turniejów awansowały do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

 

W tym roku jest jednak taka sytuacja, że zespół ze Świdnicy, który aktualnie walczy w mistrzostwach Dolnego Śląska o miejsca 9-11, również może walczyć o awans do rozgrywek centralnych. Wszystko dlatego, że przez cały sezon świdniczanie nie mogli korzystać z umiejętności jednej ze swoich zawodniczek, która jest w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym w Szczyrku. Przepisy stanowią, że w takiej sytuacji o medale mistrzostw Dolnego Śląska i awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski młodziczek, zagrają w dodatkowym turnieju trzy najlepsze drużyny wyłonione po czterech turniejach mistrzostw Dolnego Śląska plus Świdnica – wyjaśnia regulaminowe zawiłości trener Sieroń. Początek niedzielnego turnieju przy ul. Krupniczej o godz. 10.Poprawiony: piątek, 03 marca 2017 08:19