Miś w Koronie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
wtorek, 18 lipca 2017 11:03

 

Były uczeń naszego liceum, 20-letni Krystian Miś od tego sezonu będzie piłkarzem Korony Kielce.

 

Młody zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Utalentowany obrońca znalazł się w kadrze Śląska na zgrupowaniu w Szamotułach, jednak nie przedłużył wygasającego w czerwcu dotychczasowego kontraktu i stał się wolnym zawodnikiem. Wykorzystując szansę, zaprezentował swoje umiejętności przed sztabem szkoleniowym Korony, gdzie uczestniczył w testach. Wystąpił także w sparingu Korony Kielce z AEK-iem Ateny.

 

Droga do Ekstraklasy.

Łącząc naukę z treningami sportowymi w czasach juniorskich, stawiał pierwsze kroki na drodze do profesjonalnego sportu. Pod czujnym okiem trenera Ryszarda Pietraszewskiego (ówczesny trener klasy o profilu piłki nożnej w Liceum Mistrzostwa Sportowego Junior), obiecujący zawodnik szlifował swoje umiejętności, jednocześnie mając na uwadze ukończenie liceum i zdanie matury.

 

Klasa mistrzowska!

Nasz uczeń szkolne lata dzielił z utalentowanymi kolegami i koleżankami ze szkolnych ławek. W tym samym roczniku, w jednej klasie, trenował i uczył się z Misiem wychowanek oleśnickiej Pogoni - Piotr Kotwa (niedawno testowany w pierwszoligowym zespole Miedzi Legnica). Klasowe koleżanki Krystiana, to reprezentantki Polski, mistrzynie Europy (U-17) z 2013 roku: Dominika Dereń i Katarzyna Gozdek.

 

Naszym absolwentom życzymy powodzenia. Aby rozwój kariery zawodowej połączony był z Waszą pasją - sportem.
Krystian - ogromne gratulacje i tylko udanych występów w nowym klubie!

 

 

[fot. źródło link]

Poprawiony: środa, 19 lipca 2017 07:58