Kolejne medale sióstr Węgrzyn! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
piątek, 01 czerwca 2018 11:24

W Cetniewie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek w tenisie stołowym - najbardziej prestiżowy turniej juniorski w kraju z cyklu World Junior Circuit 2018 Polish Junior & Cadet Open - ITTF Premium, punktowany do rankingu światowego.

W imprezie tej rangi nie mogło zabraknąć najlepszych polskich tenisistek. W grze singlowej trzecie miejsce zajęła Anna Węgrzyn, uczennica ID LO SMS Junior! W drodze do półfinału, oprócz wygranych eliminacji, Ania wyrzuciła za burtę dwie pingpongistki z Chin (co rzadko się zdarza!) - Li Yuqi pokonała 4:0, a Chen Yi 4:2. Odprawiła też z kwitkiem rywalki z Tajwanu - Fong-En Cai 4:2 i Białorusi - Daryę Kisel 4:2. W grze singlowej zawodniczka KU AZS UE Wrocław Anna Węgrzyn była jedyną zawodniczką z Europy, która zakwalifikowała się do półfinałów, oprócz niej zagrały trzy reprezentantki Chin.

To jednak nie koniec doskonałych informacji. W grze deblowej srebrny medal wywalczyła Ania wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Kasią. Nasze uczennice pokonały po drodze chiński debel Yi Chen/Yuhan Guo 3:2 oraz japoński Honami Nakamori/Sakura Yokoi także 3:2. W ćwierćfinale nasze dziewczęta odprawiły zeszłoroczne mistrzynie Europy Tanię Plaian/Ekaterinę Zironovą 3:1, a w spotkaniu półfinałowym ograły parę z Białorusi: Marharytę Baltushite i Nadezhdę Bogdanovą 3:0. Dopiero w finale siostry Węgrzyn musiały uznać wyższość chińskiego duetu Tiyanyi Qian/Xunyao ShiChin (0:3).

Poprawiony: poniedziałek, 04 czerwca 2018 12:33