Wicemistrzyni Europy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat
poniedziałek, 20 sierpnia 2018 08:01

Wielki sukces naszej uczennicy Anny Węgrzyn (na co dzień zawodniczki KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu), która została wicemistrzynią Europy w grze mieszanej juniorów, grając w parze z Samuelem Kulczyckim (Olimpia-Unia Grudziądz).

Polska para wygrała kolejno pięć pojedynków i dopiero w finale uległa 0:3 parze z Francji. Mistrzostwa w kategorii juniorów i kadetów odbyły się w Rumunii (Cluj-Napoca). "To były świetne mistrzostwa. Razem z Samuelem stoczyliśmy wiele emocjonujących i pięciosetowych pojedynków w grze mieszanej. Cieszymy się ze srebra" - stwierdziła po zawodach Ania.

Mecz Węgrzyn i Kulczyckiego przeciwko Francuzom był bardzo zacięty. Niestety, Polakom w końcówkach partii zabrakło skuteczności, ale mimo to stworzyli wspaniałe widowisko i napędzili stracha rywalom. Ostatecznie zajęli bardzo wysokie 2. miejsce i zdobywają srebrne medale czempionatu Starego Kontynentu. A. Węgrzyn/Kulczycki:Rolland/Gauthie 0:3 (9:11, 8:11, 10:12).

Wczoraj, tuż po powrocie do kraju, z medalistami mistrzostw Europy spotkał się wiceminister Sportu i Turystki Jarosław Stawiarski. W sumie biało-czerwoni zdobyli w Rumunii pięć krążków, ale tylko jeden w kategorii juniorów.

Poprawiony: poniedziałek, 20 sierpnia 2018 09:56