Witaj na stronie startowej SMS Junior
Konkurs Olimpus- wyniki PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2020 12:48

 

 

Niezmiernie miło nam ogłosić, że otrzymaliśmy już wyniki Olimpusa z j. angielskiego. Aż czterech uczniów otrzymało tytuł laureata!

 

Najlepiej wypadli:

- Paweł Marciniszyn kl. 1B (15. miejsce w skali kraju)- tytuł laureata

- Adam Krzysztoń kl. 6b (11. miejsce w skali kraju)- tytuł laureata

- Ignacy Cesarz kl. 7b (9. miejsce w skali kraju)- tytuł laureata

- Artur Bigda kl. 8d (14. miejsce w skali kraju)- tytuł laureata

Pozostałe osoby otrzymują dyplom uznania. Wszystkim biorącym udział w konkursie zostaną dopisane odpowiednio punkty, a dyplomy zostaną rozdane po powrocie do szkoły. Pozostałe osoby, jeśli chcą dowiedzieć się które miejsce zajęły ? prosimy o kontakt ze swoim nauczycielem angielskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

 

 
IX Ogólnopolski konkurs ekologiczny "Eko-Plastyk- Eko-Poeta" PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2020 12:44

 

Szanowni Państwo,

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym: "Ekolog-Plastyk", "Ekolog-Poeta" pod hasłem "POLSKA JAKIEJ NIE ZNACIE", "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA- KRAJOBRAZ MEGO MIEJSCA ZAMIESZKANIA"
Główne cele konkursu:
-upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony środowiska naturalnego,
-rozbudzanie inwencji twórczej dzieci,
-promowanie dzieci uzdolnionych poprzez prezentację ich twórczości szerszemu kręgowi odbiorców.
Konkurs został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Gminy Gryfowa.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wrocławskiego Kuratorium Oświaty.
Termin nadsyłania prac: 26.02.2021r.

 

 
Maraton Pisania Listów w obronie Praw Człowieka PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2020 12:41

Grudzień to miesiąc ochrony Praw Człowieka. Jak co roku w dniach 28 XI - 13 XII organizowany jest maraton pisania listów przez Amnesty International. W tym roku prócz pisania listów jest też możliwość podpisania petycji online. Podpisy po zakończeniu maratonu zostaną przekazane decydentom oraz bliskim tegorocznym bohaterów i bohaterek. Można podpisać jedną wspólną petycję dla wszystkich bądź konkretną, która najbardziej was ujmie.
Na najbliższych zajęciach WOSu uczniowie SMS Junior dowiedzą się dlaczego 10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, czym jest organizacja Amnesty International i jaki jest jej główny cel: organizowanie pokojowych akcji obywatelskich, które zapobiegają naruszeniom praw człowieka.
Młodzież przystąpi też do działania - weźmie udział w maratonie pisania listów w obronie pokrzywdzonych na całym świecie. W 2019 roku wysłano ponad 6,5 miliona wiadomości!
Pozostałych uczniów zachęcamy do zapoznania się z akcją i do wzięcia w niej udziału.
DOŁĄCZ DO MARATONU PISANIA LISTÓW

 
Baśnie uwspółcześnione- konkurs PDF Drukuj Email
środa, 09 grudnia 2020 10:17

Hans Christian Andersen, Jacob i Wilhelm Grimmowie oraz Charles Perrault- wszystkich ich łączy to, że (s)pisali historie, które znamy od dziecka. Baśnie nas bawiły, ciekawiły oraz uczyły jak (nie) postępować w pewnych sytuacjach (pamiętacie Czerwonego Kapturka i co doprowadziło do bałaganu z rozcinaniem brzucha wilka?). Co by było gdyby postacie baśniowe żyły współcześnie? Jak wyglądałyby ich przygody w świecie dla nas znanym?
Zapraszamy do konkursu na współczesną wersję baśni, która jest wam znana!
Zasady:
- konkurs skierowany zarówno do uczniów szkoły podstawowej, jak i liceum;
- do 6 stron A4;
- nawiążcie w jakiś sposób do oryginału;
- termin: do 18.12.2020 r.
- pracę wyślijcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;
- nagrody punktowe z języka polskiego.

 
Zmiany w zajęciach sportowych PDF Drukuj Email
czwartek, 03 grudnia 2020 09:28

Prosimy o zapoznanie się z dzisiejszym ogłoszeniem w Librusie dotyczącym zajęć sportowych uczniów Akademii Ślaska i Akademii Olimpic.

 
Konkurs GEEK PDF Drukuj Email
środa, 02 grudnia 2020 11:46

Polskie Towarzystwo Informatyczne ogłasza ogólnopolski Konkurs GEEK. Gry Eksperymentalne Edukacyjne Komputerowe pod honorowym patronatem MEN w dwóch kategoriach, na:

Scenariusz (w postaci zbioru ekranów, algorytmu lub opisu gry) lub

Gra (w postaci demo, prototypu lub pełnej gry)

Konkurs GEEK wymaga pracy zespołowej w drużynach od 2 do 5 uczniów w wieku od 10 lat oraz 2 nauczycieli (nauczyciel przedmiotu i nauczyciel informatyki) i obejmuje:

2 etapy:

Lokalny (wojewódzki)

Ogólnopolski (centralny)

Poziomy:

Podstawowy (szkoły podstawowe)

Średni (szkoły średnie i technika)

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny, a wartościowe nagrody ufundowane przez firmę SAMSUNG zostaną wręczone podczas uroczystych obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego połączonych z obchodami Jubileuszu 40-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z p. Grzegorzem Lesiewiczem.

 
III Turniej Top Elite PDF Drukuj Email
środa, 02 grudnia 2020 11:08

W Stróżach koło Nowego Sącza odbył się turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 2006, a wśród 10 ekip z całej Polski znalazły się aż dwie z uczniami SMS Junior w składach - Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA i FC WROCŁAW Academy.

Wygrana w całym turnieju przypadła Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław SA, a wyróżnienie indywidualne otrzymał uczeń 8b SP SMS Junior - Wiktor Sierda.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 123

Kalendarz szkolny

P W Ś C P S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Mini Galeria

Sondy

Logowanie