Warning: Creating default object from empty value in /home/smsw/ftp/smsw/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Naszą witrynę przegląda teraz 67 gości

Dziewczyny w ćwierćfinale! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat
piątek, 03 lutego 2017 11:27

Piłkarki ręczne UKS Handball 28 Wrocław nie zawodzą. Podopieczne trenera Daniela Kołkowskiego po bardzo emocjonującym turnieju w Wąbrzeźnie awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek.

Ale przesądził o tym dopiero ich ostatni mecz. – Takiego turnieju jeszcze nie przeżyłem. To był horror, ale najważniejsze, że z happy-endem -  śmieje się trener Kołkowski. Wrocławianki pechowo przegrały dwa pierwsze mecze z Vambresią i Tychami. – Zagraliśmy wyjątkowo nieskutecznie. Wyliczyłem, że tylko w tych dwóch meczach nie wykorzystaliśmy ośmiu karnych i dwunastu sytuacji sam na sam – mówi trener UKS. Przed ostatnim meczem turnieju z Zagłębiem Lubin wrocławianki zachowywały jednak matematyczne szanse na awans z drugiego miejsca. Musiały jednak pokonać lubinianki różnicą minimum trzech bramek. – I dziewczyny wzniosły się w tym meczu na wyżyny. Do przerwy prowadziły już siedmioma bramkami. Niestety, w drugiej połowie coś w naszych szeregach się zacięło, a Zagłębie nie miało już nic do stracenie i zniwelowało stratę do nas do zaledwie dwóch bramek. Martwiliśmy się więc o wynik do samego końca, na szczęście udało się wygrać trzema bramkami – cieszy się trener Kołkowski. UKS jest już więc wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju.  Turniej 1/4 mistrzostw Polski juniorek z udziałem UKS Handball 28 Wrocław rozpocznie się nietypowo, bo już w najbliższą środę w Chorzowie.  Nasze szczypiornistki rozpoczną zmagania od konfrontacji z UKS Varsovią Warszawa (środa godz. 17:30), w czwartek o godz. 16 zagrają z KPR Ruchem Chorzów, a w piątek o 10 z MTS II Kwidzyn.