Międzynarodowy Tydzień Sportu w SMS Junior! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Sekretariat   
wtorek, 19 września 2017 06:54

Już jutro uczniowie SMS Junior Wrocław wraz z AZS Wrocław wspólnie będą świętować Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego (The International Day of University Sport - IDUS).

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez zaprzyjaźniony Akademicki Związek Sportowy do wspólnych obchodów tego międzynarodowego święta. Dzień ten jest organizowany corocznie. Został on oficjalnie potwierdzony przez Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Edukacji, Nauki i Kultury (UNESCO).

Czy można wyobrazić sobie lepszych kandydatów do wspólnego promowania aktywności fizycznej w środowisku lokalnym niż uczniowie szkół mistrzostwa sportowego? Młodzież naszej szkoły już jutro prezentować będzie swoje umiejętności na obiektach kompleksu sportowego Hotelu GEM. Gry zespołowe: piłka nożna, siatkowa i... Koszykówka! Zajęcia ruchowe na basenie i w sali fitness. Siatkówka plażowa. Tenis ziemny. Uczniowie czterech klas SMS Junior Wrocław: 6b, 7b i 7c szkoły podstawowej oraz 2b gimnazjum poprzez zabawę i współzawodnictwo będą chcieli zaznaczyć istotną rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu każdego z nas.


Zaczynamy już jutro wraz z AZS Wrocław, natomiast 24.09 w ramach Międzynarodowego Tygodnia Sportu "Be Active", zaplanowaliśmy trening pokazowy dla naszych najmłodszych sąsiadów - przedszkolaków z przedszkola Mały Twórca oraz zajęcia ruchowe dla ich rodzin - łączymy pokolenia! Dwa dni później 26.09 odbędzie się Dzień Sportu naszej szkoły, w którego trakcie będziemy mierzyć się z torem przeszkód, na zajęciach praktycznych przygotujemy zdrowe przekąski, a zdobytą wiedzę zweryfikuje quiz żywieniowy.

 

Poprawiony: czwartek, 21 września 2017 06:43